W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu wczorajszym w Ścinawie odbyły się uroczyste obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.


alt

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny, której przewodniczył proboszcz ścinawskiej parafii ks. Andrzej Pławiak.

W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe: Koła Związków Sybiraków w Ścinawie, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Ścinawie, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Ścinawie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie, Szkoły Podstawowej im. Orlą Lwowskich w Tymowej, Gimnazjum Publicznego w Ścinawie oraz Koła Kolekcjonera Kultury Łowieckiej z Tymowej.

Po mszy odbył się przemarsz pod pomnik pamięci, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów. Przedstawiciele władz samorządowych, jednostek organizacyjnych oraz stowarzyszeń działających na terenie gminy złożyli wiązanki kwiatów oddając hołd twórcom konstytucji.

Z okazji rocznicy odbyło się również krótkie przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu ścinawskiej młodzieży.

Na zakończenie do wszystkich przybyłych delegacji i mieszkańców kilka słów skierował burmistrz Ścinawy, Krystian Kosztyła.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”4″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]