Biegowa niedziela w Ścinawie

Blisko 10 km do pokonania mieli sympatycy biegania podczas II Biegu Łabędziego zorganizowanego w Ścinawie. Druga edycja wydarzenia odbyła się w minioną niedzielę, 14 maja i ściągnęła do nadodrzańskiego miasteczka ponad 300 sportowców, tych najmłodszych i tych nieco starszych.
Impreza rozpoczęła się biegiem dla najmłodszych, którzy rywalizowali na dystansie 200 metrów. Po rozgrzewce i powitaniu uczestników głównego biegu wystartowali starsi zawodnicy. Na trasie, która prowadziła przez ulice miasta, a także zahaczała o tereny zielone w dolinie rzeki Odry, nie zabrakło burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły, który od lat związany jest ze sportem. – Ostatnio nie mam za wiele czasu na uprawianie sportu, ale gdy tylko nadarza się okazja, korzystam z niej, nie liczy się wygrana, ale właśnie satysfakcja i radość jaką daje aktywność fizyczna, zachęcam wszystkich do uprawiania sportu- komentuje swój udział w Łabędzim Biegu włodarz gminy.

Pierwszy do mety, podobnie jak w roku ubiegłym, dobiegł Adam Draczyński, na co dzień reprezentujący Nowosolską Grupę Biegową, utalentowany biegacz długodystansowy pochodzący ze Ścinawy, który był jednocześnie patronem sportowym wydarzenia.

Pod ścinawski ośrodek kultury, aby promować sport, zdrowy styl życia, a przy okazji skorzystać z przygotowanych atrakcji przyszli mieszkańcy całymi rodzinami.

Była zumba, strefa relaksu z masażami, strefa animacji dla najmłodszych, dmuchańce oraz wiele innych niespodzianek.

Warunki atmosferyczne dopisały, a cel imprezy został osiągnięty. Tak na facebookowym profilu podsumowuje II Bieg Łabędzi w Ścinawie jego koordynatorka, a jednocześnie instruktorka nordic walking oraz właścicielka firmy Shadu Paulina Wtyk-Szumna: „Dziękujemy każdemu z Was za stworzenie niepowtarzalnego, sportowego klimatu II Łabędziego Biegu. Życzymy, żebyście spełniali marzenia i każdego dnia pielęgnowali biegową miłość”.

Organizatorem imprezy było Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Klub Sportowy START Ścinawa oraz Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie.

Patronat honorowy nad II Biegiem Łabędzim objęli: Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz Starosta Powiatu Lubińskiego Adam Myrda.

Oficjalne wyniki pod linkiem: goo.gl/k3a90u

O biegu w Ścinawie informowano również w:

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]