Dni Ścinawy – sobota

W czerwcu, miesiącu zwiastującym wakacje, rokrocznie odbywają się Dni Ścinawy. W tym roku były one wyjątkowo urozmaicone i tradycyjnie trwały przez sobotę i niedzielę.


alt

Pierwszy dzień festynu poświęcono najmłodszym w związku z niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniem Dziecka. Pogoda dopisała i przyciągnęła na ścinawskie błonia tłumy. Nie zabrakło humoru, dobrej zabawy, tańców, śpiewów oraz licznych atrakcji.

Na scenie wystąpili m.in.: teatr z Poznania w dedykowanym najmłodszym przedstawieniu, czy studio piosenki działające przy miejscowym centrum kultury. Niespodzianką dla dzieci były darmowe dmuchańce, przy których ustawiały się długie kolejki. Dodatkową frajdą była karuzela, kucyk do przejażdżki oraz liczne stragany.

Tego dnia wszystko kręciło się głównie wokół maluchów, ale organizatorzy nie zapomnieli także o starszych uczestnikach imprezy.

Sobotnią gwiazdą muzyczną był aktor z popularnego telewizyjnego serialu „Rodzinka.pl” Tomasz Karolak, który na ścinawskiej scenie zaśpiewał wraz z zespołem „Pączki w Tłuszczu”.


Po koncercie dyskotekę pod gwiazdami poprowadził Jorgen Dave.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]