Binduga w Ścinawie i Czechach

W zeszłym roku nie udało się zbudować tratwy flisackiej w Ścinawie, ponieważ retman Mieczysław Łabęcki wraz ze swoimi kompanami miał inne zobowiązania w związku z odbywającym się w tamtym czasie flisem 400-lecia na Wiśle.

Jednak w bieżącym roku flisacy z Ulanowa nie odpuszczają i podtrzymują tradycję. W piątek, 16 czerwca w ścinawskim porcie rozpoczęto bindugę zwiastującą zbliżający się XXII Flis Odrzański.

W bieżącym roku budowanie tratwy ma nieco inną formułę, albowiem składa się z dwóch etapów. Jedna część tzw. „retmankę” wykonano w Ścinawie i jest już gotowa, kolejna właśnie powstaje w czeskiej, nadodrzańskiej miejscowości Bohumin. Fragment tratwy budowany u naszych południowych sąsiadów ma dopłynąć do ścinawskiego portu, gdzie obie części zostaną połączone, a podczas Flisu Odrzańskiego, 27 czerwca wypłyną w dalszy rejs do Szczecina.


[ngg_images source=”galleries” container_ids=”13″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]