Nie szanują mienia publicznego i niszczą stadionową bieżnię!

Mimo upomnień starszych użytkowników obiektu oraz gospodarza stadionu przy ulicy Sportowej w Ścinawie młodzież nadal niszczy bieżnię i używa jej niezgodnie z przeznaczeniem, udowadniając tym samym, że nie szanuje mienia, które ma służyć wszystkim.

– Przychodzimy z koleżankami pobiegać i bardzo często widzimy jak młodziaki jeżdżą rowerami i na deskorolkach po bieżni- mówi mieszkanka Ścinawy. – Robią sobie z tego zabawę i traktują bieżnię jakby była ścieżką rowerową- dodaje.

Same prośby, okazuje się, są bezskuteczne, dlatego gmina, właściciel obiektu informuje społeczność lokalną, że będzie pociągać do odpowiedzialności osoby, które są sprawcami dewastacji publicznego mienia. W przypadku użytkowników niepełnoletnich do materialnej odpowiedzialności pociągnięci będą ich rodzice lub opiekunowie prawni. Samorząd każdorazowo będzie zgłaszać takie przypadki na policję.

Należy zaznaczyć, że stadion wyposażony jest w monitoring i nie będzie trudno znaleźć winowajców. Apelujemy również do osób dorosłych, które korzystają z obiektu oraz urządzeń tam zlokalizowanych, żeby zwracali uwagę na tak niedopuszczalne zachowanie, czując się w pewien sposób współodpowiedzialnymi za stan tej sportowej infrastruktury.

– Modernizacja stadionu była inwestycją, którą zrealizowaliśmy z myślą właśnie o mieszkańcach, dzisiaj mamy ogromną satysfakcję, kiedy widzimy, że służy on wielu amatorom aktywnego spędzania czasu wolnego, czasami do niektórych urządzeń trzeba stać w kolejce, dlatego wielka prośba do użytkowników obiektu, szczególnie tych starszych, żeby zawracali uwagę osobom, które niszczą nasze wspólne mienie- mówi burmistrz Krystian Kosztyła.


[ngg_images source=”galleries” container_ids=”12″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]