Ruszyła modernizacja PAŁACYKU

Sala edukacyjna, jadalnia, cafe bar, recepcja i 12 pokoi dla 68 osób – to wszystko będzie częścią budynku turystyczno-kulturalno-edukacyjnego, zlokalizowanego przy ulicy Jana Pawła II, przy którym właśnie ruszyła inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej dla obszaru Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (w skrócie ROEE-LGOM).


alt

Zakres głównych prac przedsięwzięcia obejmuje m.in. modernizację istniejącej elewacji wraz z głównymi schodami wejściowymi oraz całym terenem otaczającym i wnętrzem budynku, przebudowę schodów gospodarczych do piwnicy od tyłu obiektu oraz dobudowanie windy na potrzeby osób niepełnosprawnych ruchowo. Z kolei zagospodarowanie terenu przewiduje m.in. wykonanie nawierzchni wjazdu na teren, ciągów pieszo-jezdnych, stanowisk postojowych i chodników oraz budowę nowego ogrodzenia. Ponadto zostanie zastosowane energooszczędne oświetlenie z inteligentnym systemem zarządzania regulującym moc oświetlenia w zależności od warunków zewnętrznych i bieżącego zapotrzebowania, co ograniczy nadmierny pobór energii.

W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Firma Architektoniczno-Budowlana Restauracji Zabytków „Architekton” Leszek Peljan Leszek Link s.j. z Głogowa. Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła we wtorek, 20 czerwca br. podpisał umowę z wybranym wykonawcą, przedsiębiorca już z końcem minionego miesiąca rozpoczął roboty budowlane. Termin realizacji inwestycji to połowa 2018 roku.

„Pałacyk” jest jednym z elementów tworzonego w gminie ROEE. Oprócz niego infrastrukturalnym zapleczem przedsięwzięcia są: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, które nadzoruje działalność całego ośrodka, miejscowy port, który ma stanowić bazę wypadową do edukacji przyrodniczej na wodzie oraz prężnie działający ośrodek edukacyjny w Dziewinie wyposażony w odnawialne źródła energii.

Przypomnijmy, że na realizację przedsięwzięcia pn.: „Zaadoptowanie zabytkowego pałacyku w Ścinawie z przeznaczeniem na centrum pracy twórczej z funkcją schroniska młodzieżowego” ścinawski samorząd otrzymał ponad 2,8 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”21″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]