Wakacje z CTiK

Już z końcem roku szkolnego zainaugurowany został cykl wakacyjnych zajęć przygotowany przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy.

Największym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do sołectw. Odbyło się już sześć takich wycieczek: do Buszkowic, Zaborowa, Redlic, Turowa, Ręszowa oraz Dziewina. Uczestnicy mają okazje poznać walory przyrodnicze oraz historyczne danych miejscowości, odwiedzić ciekawe w nich miejsca i obiekty, poznać interesujących ludzi tam mieszkających.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również warsztaty dożynkowo-artystyczne prowadzone przez panią Małgorzatę Chirowską z Krzyżowej, podczas których dzieci przygotowują przeróżne dekoracje i rękodzieło. Finałem będzie wystawa tych prac podczas tegorocznego święta plonów.

Ponadto 6 lipca dla dzieci i młodzieży odbyło się przedstawienie pt. „Skarb to nie tylko złoto” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek.

Szczegółowy plan wakacyjnych wyjazdów oraz innych zajęć organizowanych przez ścinawskie centrum kultury dostępny jest na stronie www.ctik.scinawa.pl lub pod numerem telefonu: 76 845-79-17.