Świętowali złote gody

W miniony czwartek, 13 lipca wzruszające chwile przeżyły osoby, które obchodziły uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego. W Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie złote gody świętowały trzy pary, które na to niecodzienne wydarzenie przybyły wraz z rodzinami, a byli to: Helena i Tadeusz Bilewicz, Teresa i Stefan Miedzińscy, Maria i Zbigniew Sośniccy.

Ponadto 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodzili również: Aniela i Jan Wiszniewscy, Genowefa i Michał Just, Maria i Kazimierz Sempik oraz Teresa i Mieczysław Kuryszko, niestety z różnych przyczyn nie mogli oni pojawić się w sali ślubów ścinawskiego centrum kultury.

Aktu dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

– W tym szczególnym dniu składam wam szanowni jubilaci serdeczne życzenia i gratuluję tak długiego stażu małżeńskiego. Jesteście wzorem dla innych, bądźcie zawsze uśmiechnięci, zawsze razem, a zdrowie niech was nigdy nie opuszcza- mówił gospodarz gminy.

Po oficjalnej części wszyscy zebrani zostali zaproszeni na toast i słodki poczęstunek do sali widowiskowej, gdzie specjalnie dla jubilatów wystąpił Zespołu Folklorystycznego Ziemi Ścinawskiej.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”24″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]