2,4 mln zł dofinansowania na parking przy porcie

Blisko 2,4 mln zł ścinawski samorząd pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na realizację projektu zatytułowanego „Wdrażanie strategii niskoemisyjnej poprzez ograniczenie ruchu zmotoryzowanych w centrum miasta Ścinawy.”

Wniosek o środki unijne na budowę parkingu przy porcie, na wjeździe do miasta od strony mostu na Odrze, gmina złożyła jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W marcu otrzymała informację, że jej aplikacja została negatywnie oceniona. Nie zgadzając się z argumentami urzędu marszałkowskiego ścinawski samorząd złożył protest, który po blisko dwóch miesiącach został uznany i przyjęty. To umożliwiło gminie znalezienie się na liście projektów, które ostatecznie otrzymały dofinansowanie- formalności w tej sprawie podjęte były w czerwcu.

Listę projektów, które uzyskały wsparcie w przedmiotowym konkursie znaleźć można TUTAJ.

Całe przedsięwzięcie polega na budowie parkingu ze 135 miejscami postojowymi wraz z niezbędną infrastrukturą drogową, który będzie połączony ze szlakami komunikacyjnymi, atrakcjami turystycznymi oraz stanowiskami informacyjnymi dla zapewnienia spójności z publicznym transportem zbiorowym. Ponadto w ramach zadania powstaną m.in: zatoka autobusowa, toaleta, stacja rowerowa oraz ciągi komunikacyjne. Elementem uzupełniającym projektu będzie zagospodarowanie zieleni miejskiej oraz wykonanie systemu informacji komunikacyjnej.

– Gmina sukcesywnie realizuje przedsięwzięcia mające na celu ograniczenie tzw. niskiej emisji, to zadanie wiąże się akurat z transportem, ale oprócz tego pracujemy nad gazem, wyposażyliśmy już i nadal planujemy wyposażać modernizowane i nowo budowane obiekty publiczne w urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii- mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Poza tym budowla będzie ozdobą naszego miasta, jego części leżącej bezpośrednio przy Odrze i ścinawskim porcie, zresztą bryła parkingu nawiązuje do statku, na którego dziobie ma znaleźć się docelowo czołg T-34- dodaje Kosztyła.

Całkowita wartość planowanej inwestycji to 3.987.686,74 zł. Aktualnie finalizowana jest dokumentacja projektowa dotycząca tego zadania. Samorząd chce na przełomie sierpnia i września ogłosić przetarg tak, żeby jeszcze w bieżącym roku możliwe było rozpoczęcie prac budowlanych, których finał przewidziany jest na koniec 2018 r.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”34″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Jedna myśl na temat “2,4 mln zł dofinansowania na parking przy porcie

  • 10 sierpnia 2017 o 09:10
    Permalink

    „możliwość komentowania została zablokowana”. To w jakim miejscu na ziemi żyjemy? Tak trudno zmierzyć się z niewygodnymi treściami. Myśłałem, że będzie lepiej….

Komentarze są wyłączone.