Jest dofinansowanie na trybuny w Dziewinie i Wielowsi!

Dzisiaj w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie, na którym burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła odebrał z rąk marszałka województwa promesę na kwotę 30.000 zł oraz podpisał umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia pn. „Dostawa i montaż trybun na obiekty rekreacyjno-sportowe w Dziewinie i Wielowsi”.

Środki pozyskano w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Gmina Ścinawa znalazła się w gronie kilkudziesięciu samorządów, które takie wsparcie uzyskały.

– Niedawno tereny rekreacyjno-sportowe, zarówno w Dziewinie jak i Wielowsi doczekały się nowego ogrodzenia, na boiskach w tych miejscowościach swoje rozgrywki ligowe prowadzą kluby piłkarskie Czarnych oraz Gromu, do spełnienia wymogów licencyjnych brakuje tylko odpowiedniej do klasy rozgrywkowej liczby siedzisk- mówi burmistrz Kosztyła. – Dla naszej gminy każda złotówka pozyskana z zewnątrz jest bardzo cenna, dzięki tej stosunkowo niewielkiej dotacji, najprawdopodobniej już we wrześniu, ku uciesze działaczy i kibiców przy obiektach w Dziewinie oraz Wielowsi zamontowane zostaną na utwardzonym kostką brukową terenie nowe trybuny- dodaje burmistrz.

Szacowany koszt całego zadania to ok. 100 tys. zł, a oferty na jego realizację można składać do dnia 17 sierpnia br. (czwartek) do godz. 13:00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa, ul. Rynek 17, 59-330 Ścinawa.

Więcej szczegółów w OGŁOSZENIU.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”37″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]