Ostatni dzień na zakupy w TESCO

Dzień 1 września będzie ostatnią okazją do dokonania zakupów w ścinawskim markecie Tesco.
O zamiarze zamknięcia sklepów na terenie całego kraju brytyjska sieć hipermarketów informowała jeszcze przed wakacjami.

Wówczas Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce komunikował: „Sklepy: Białystok Białostoczek, Głogów Jedności, Konin Chopina, Łódź Galeria, Opole Łąkowa, Oświęcim Majzla, Wałbrzych Główna, Ścinawa Lubińska i Żywiec Kościuszki zostaną zamknięte do 14 września”.

Konkurencja dyskontów uderza nie tylko w małe sklepy, ale również hipermarkety. Ich liczba będzie spadać, niektóre będą zmniejszane. Poza Tesco w Ścinawie są jeszcze cztery inne markety: Dino, Polo Market, Eko i Biedronka. Ponadto kłopoty Tesco to prawdopodobnie m.in. efekt rosnącej popularności dyskontów, na czele z Biedronką i Lidlem, które odbierają klientów super- i hipermarketom.

Jak pisze Rzeczypospolita polski rynek handlowy kurczy się systematycznie od lat, na ten rok prognozowane jest zniknięcie ogółem 3,3 tys. placówek, z czego 1,7 tys. na rynku spożywczym.

Zamknięcie sklepu w Ścinawie jest równoznaczne ze zwolnieniami, a zatrudnionych jest około dwadzieścia osób. Prawdopodobnie kilka osób zostanie przeniesionych do Lubina.

Z informacji uzyskanych z biura prasowego Tesco Polska sp. z o.o. nieruchomość przy ulicy Lubińskiej nie jest jeszcze przeznaczona do sprzedaży. Są takie plany odnośnie tej placówki, jednak obecnie jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek szczegóły dotyczące tej transakcji.

One thought on “Ostatni dzień na zakupy w TESCO

  • 5 września 2017 at 02:11
    Permalink

    „TESCO, ciesz się tym, co dobre” … A czym tu można cieszyć się ? Wypowiedzeniem i zwolnieniem z pracy czy konkurencją zza rogu i cenami nieznacznie (kilkunastu groszy różnicy) produktów z tej samego działu np. garmażeryjnego, nabiału, przetworów owocowych i warzywnych, pieczywa (pakowanego) od tego samego dostawcy tylko różnica polega na nazwie tzw. marki własnej dyskontu.

Comments are closed.