Wyścigi kolarskie MTB

Od maja br. zawodnicy szkółki kolarskiej w Ścinawie brali udział w wyścigach kolarskich MTB. Zawody służą doskonaleniu techniki oraz wspierają współzawodnictwo sportowe, a zawodnicy ćwiczą panowanie nad rowerem, poprawiają umiejętności techniczne, siłę oraz szybkość. Celem zmagań kolarskich jest także popularyzacja jazdy na rowerze oraz promocja sportu i zdrowego trybu życia.

Wszyscy spisywali się bardzo dobrze. Zasmakowali rywalizacji kolarskiej i poznali zasady oceniania w wyścigach. Na początku prawie wszystkim towarzyszyła trema, ale pierwsze zawody w Lubinie pokazały, że nie jest jednak tak strasznie.

Zawodnicy powoli nabierali odwagi i chęci do spróbowania własnych sił. Rywalizacja na każdych wyścigach była zacięta i długotrwała.

Na podium w Lubinie stanął Arkadiusz Książek, który zajął 6 punktowane miejsce, zaś w Nowej Rudzie 3 miejsce zajął Dawid Sowiecki.

Nagrody rzeczowe za miejsca od 4 do 9 otrzymali: Sebastian Król, Norbert Wachowiak, Arkadiusz Książek, Szymon Sadza, Bartosz Bryła oraz Wojciech Baracz.

– Dziękuję wszystkim za pomoc i udział w zawodach, gratuluję zawodnikom i zapraszam chętnych na treningi – mówi instruktor ścinawskiej szkółki kolarskiej Grzegorz Sadza.

Przedstawiamy wyniki zawodów.

Relacje z zawodów można obejrzeć na kanale YouTube

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”46″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]