Przyznano 1 mln zł dotacji na targowisko!

Już niedługo ścinawski bazar zmieni swój wygląd na bardziej estetyczny, funkcjonalny i nowoczesny. Gmina Ścinawa pozyskała kwotę blisko 1 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na przedsięwzięcie związane z ulepszaniem i rozwijaniem podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej. Ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego konkurs, który właśnie rozstrzygnięto zatytułowano: „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”. Jego wyniki zatwierdził uchwałą w dniu 06 września Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Ścinawa, razem z dwoma innymi samorządami, znalazła się w gronie najwyżej ocenionych projektów zajmując drugie miejsce na liści rankingowej (załączonej poniżej), uzyskując aż 54 punkty. Przedmiotową listę rankingową można zobaczyć TUTAJ

W ramach modernizacji powstaną zadaszone miejsca targowe podzielone na strefy sprzedażowe, wyznaczony będzie też plac dla handlujących z samochodów, około 100 miejsc parkingowych oraz nowoczesne toalety. Więcej o inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

– Zupełnie nowa jakość tego miejsca, zadaszenia, dużo miejsc postojowych zwiększy bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników targowiska, a w okresie letnim również amatorów pływania i klientów basenu „Wodnik” zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie- mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Inwestycja na miejscowym targowisku rozpocznie się w przyszłym roku na wiosnę. W pierwszej kolejności zostanie ogłoszony przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj. Na tym etapie, w momencie przygotowywania szczegółowej dokumentacji, będą uwzględniane możliwe do zrealizowania zgłaszane prośby i uwagi aktualnych użytkowników terenu. Po dokonaniu formalności i uzyskaniu pozwolenia ruszą roboty budowlane.

Finalizację zadania zaplanowano w drugiej połowie 2018 roku. Łączny koszt przedsięwzięcia to 1.873.778,31 zł.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”33″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]