Święto dożynkowe w Przychowej

W miniony weekend odbyło się święto plonów w Przychowej w gminie Ścinawa. Podczas dożynek starosta lubiński Adam Myrda wraz z przewodniczącą rady powiatu lubińskiego Jadwigą Musiał pogratulowali członkiniom lokalnego koła gospodyń wiejskich udziału w wojewódzkim święcie plonów.

– Sołectwo Przychowa już drugi rok z rzędu wygrało konkurs na najpiękniejszy wieniec podczas dożynek powiatowych. Został on najlepiej ośpiewany i zaprezentowany, więc komisja w tym roku również przyznała mu pierwszą nagrodę. To zwycięstwo umożliwiło prezentację wieńca podczas dożynek wojewódzkich z czego jesteśmy niewątpliwie dumni. Tak aktywne sołectwo to wspaniała wizytówka całego powiatu dlatego należą im się podziękowania i gratulacje – mówi Adam Myrda starosta lubiński.

W tym samy dniu święto dożynkowe odbyło się również w Buszkowicach, gdzie w świetlicy wiejskiej mieszkańcy wspólnie świętowali i dziękowali za plony.

Źródło: lubin.pl

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”56″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]