Umowa na milion podpisana!

Formalności zostały dopełnione- gmina właśnie podpisała umowę dotacyjną na kwotę blisko 1 mln zł na modernizację ścinawskiego targowiska. Dzięki pozyskanym środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 powstanie estetyczny, nowoczesny, bardziej funkcjonalny i przede wszystkim bezpieczny dla kupujących i handlujących bazar.

Symboliczne wręczenie promesy oraz podpisanie umowy odbyło się wczoraj we Wrocławiu, gdzie marszałek województwa Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Ewa Mańkowska gratulowali przedstawicielom 14 gmin z Dolnego Śląska, które otrzymały wsparcie.

Wśród nich obecny był burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. O szczegółach spotkania można przeczytać TUTAJ.

Jak wcześniej informowaliśmy kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przez gminę przetargu w trybie zaprojektuj i wybuduj, a sama inwestycja ma ruszyć na wiosnę przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w ramach przedsięwzięcia powstaną ujednolicone i zadaszone miejsca targowe podzielone na strefy sprzedażowe, miejsca dla handlujących z samochodów, duży parking oraz nowoczesne toalety. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Należy zaznaczyć, że wniosek złożony przez ścinawski samorząd uzyskał najwyższa liczbę punktów i znalazł się na szczycie listy rankingowej w naborze organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”63″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]