Zgłoś swoje sugestie do przebudowy linii kolejowej

W związku z rozpoczęciem prac dotyczących opracowania koncepcji przebudowy linii kolejowej C-E59 na odcinku Wrocław-Głogów, na wniosek firmy Schuessler-Plan Inżynierzy Sp. z o.o., realizującej zadanie polegające na wykonaniu dokumentacji przedprojektowej dla inwestycji pn.: „Prace na linii kolejowej C-E59 na odcinku Wrocław Brochów/Grabiszyn – Głogów” informujemy o możliwości składania wniosków oraz uwag dotyczących funkcjonowania tejże linii na terenie miasta i gminy Ścinawa.

Codzienne uciążliwości związane z korkami przy przejazdach kolejowych, hałasem (w szczególności dla mieszkańców, których domy zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej), czy bezpieczeństwem na skrzyżowaniach torów oraz dróg mogą być w przyszłości rozwiązane dzięki aktywności społecznej i Państwa sugestiom, już na etapie przygotowywanej właśnie dokumentacji przedprojektowej.

Wiadukt, ekrany dźwiękochłonne, wydzielone strefy i kładki dla pieszych, to tylko niektóre z elementów, które mogą być zaprojektowane na terenie gminy Ścinawa w związku z planowaną w przyszłości modernizacją linii kolejowej.

Zachęcamy do precyzowania oczekiwań, sugestii i opinii w formie pisemnej, kierując je na adres Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa, Rynek 17, 59-330 Ścinawa lub wysyłając drogą elektroniczną na adres: aharyk@scinawa.pl, w terminie do 19 października 2017 roku.

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Kręciproch pod numerem telefonu 606 375 287.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *