Mieszkańcy dbają o swoje zdrowie (FOTO)

W minioną sobotę, 2 grudnia w CTiK pracownicy Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie przeprowadzili po raz kolejny akcję promocji zdrowia pod nazwą „Walka z Cukrzycą”.

Objawy tej cywilizacyjnej choroby często są lekceważone przez pacjentów, którzy przez wiele lat mają podwyższony poziom cukru. Schorzenie wykrywa się w stadium, kiedy występują już powikłania, jak uszkodzenie naczyń krwionośnych w nerkach, oczach a także udar mózgu, choroba niedokrwienna serca, czy tzw. stopa cukrzycowa.

Ścinawianie swoją frekwencją udowodnili, że zdrowie jest dla nich bardzo ważne i aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym z okazji XIX Dnia Cukrzycy.

Podczas akcji wielu specjalistów, diabetologów udzielało porad- przeprowadzano konsultacje indywidualne. Z badania poziomu cukru skorzystało aż 345 osób, natomiast poziom cholesterolu sprawdzono u 250 mieszkańców.

Przy okazji w sali widowiskowej ścinawskiego centrum kultury odbył się także wykład szkoleniowy o powikłaniach cukrzycowych oraz o właściwym odżywaniu się osoby chorej na cukrzycę.

Ponadto pracownicy MGZZOP-u wręczali drobne upominki w postaci glukometrów- rozdano aż 134 aparaty.

Znaczna liczba uczestników akcji, spore zainteresowanie tematem pozawalają uznać XIX Dnia Cukrzycy za udane, dyrektorzy i pracownicy miejscowej przychodni podkreślają, że to tylko motywuje ich do dalszego działania na rzecz zdrowia swoich pacjentów.