Mieszkańcy dbają o swoje zdrowie (FOTO)

W minioną sobotę, 2 grudnia w CTiK pracownicy Miejsko-Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie przeprowadzili po raz kolejny akcję promocji zdrowia pod nazwą „Walka z Cukrzycą”.

Objawy tej cywilizacyjnej choroby często są lekceważone przez pacjentów, którzy przez wiele lat mają podwyższony poziom cukru. Schorzenie wykrywa się w stadium, kiedy występują już powikłania, jak uszkodzenie naczyń krwionośnych w nerkach, oczach a także udar mózgu, choroba niedokrwienna serca, czy tzw. stopa cukrzycowa.

Ścinawianie swoją frekwencją udowodnili, że zdrowie jest dla nich bardzo ważne i aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym z okazji XIX Dnia Cukrzycy.

Podczas akcji wielu specjalistów, diabetologów udzielało porad- przeprowadzano konsultacje indywidualne. Z badania poziomu cukru skorzystało aż 345 osób, natomiast poziom cholesterolu sprawdzono u 250 mieszkańców.

Przy okazji w sali widowiskowej ścinawskiego centrum kultury odbył się także wykład szkoleniowy o powikłaniach cukrzycowych oraz o właściwym odżywaniu się osoby chorej na cukrzycę.

Ponadto pracownicy MGZZOP-u wręczali drobne upominki w postaci glukometrów- rozdano aż 134 aparaty.

Znaczna liczba uczestników akcji, spore zainteresowanie tematem pozawalają uznać XIX Dnia Cukrzycy za udane, dyrektorzy i pracownicy miejscowej przychodni podkreślają, że to tylko motywuje ich do dalszego działania na rzecz zdrowia swoich pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *