Szkolili się na lodzie (FOTO)

Dbając o czyjeś bezpieczeństwo nie można zapominać o swoim, dlatego druhowie z ochotniczych straży pożarnych ze Ścinawy, Tymowej, Zaborowa i Zimnej Wody w minioną sobotę, 24 lutego odbyli szkolenie teoretyczno-praktyczne z zakresu ratownictwa lodowego.

Zaczęto od zajęć teoretycznych, które poprowadzili prezes Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie Adam Świerżewski oraz młodszy brygadier Bogdan Ćwikliński, pełniący funkcję zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Uczestnicy mogli przypomnieć sobie wiedzę o prawidłowym i bezpiecznym podejściu do osoby, pod którą załamał się lód, jak zapobiegać potencjalnym wypadkom podczas akcji ratowniczych na zamarzniętych akwenach oraz jak postępować z poszkodowanymi, u których występuje podejrzenie hipotermii. Ponadto część teoretyczną z zakresu obsługi, konserwacji oraz BHP pracy z pilarkami spalinowymi poprowadził strażak Wojciech Lubera z jednostki poszukiwawczo ratowniczej SAR.

W drugiej części szkolenia wszystkie zastępy przejechały na tzw. „Cegielnie”, gdzie odbyła się część praktyczna ćwiczeń z wykorzystaniem sań lodowych oraz innego, posiadanego przez OSP sprzętu.

Każdy z druhów mógł się ogrzać przy ognisku, gdzie czekał ciepły posiłek, na zakończenie szkolenie podsumował młodszy brygadier Bogdan Ćwikliński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *