Noc Sów w Dziewinie

Stowarzyszenie Aktywny Dziewin już po raz trzeci wzięło udział w ogólnopolskiej Nocy Sów, organizowanej przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

W sobotę późnym wieczorem w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie rozpoczęła się część teoretyczna spotkania, podczas której przedstawiony został film „Sowy Polski”. Pokazano ciekawostki z życia sów, ich wygląd i głosy.

Później odbyły się warsztaty plastyczne. Każdy mógł własnoręcznie wykonać kompozycje techniką decoupage z sową w roli głównej.

Po warsztatach nastąpił oczekiwany przez wszystkich moment, czyli wyjście w teren w poszukiwania sów. Znany przyrodnik Andrzej Szlachetka, który przez cały czas wspomagał swoją wiedzą i doświadczeniem przewodnika Nocy Sów Mariusza Mostowskiego poprowadził uczestników przez Ekomuzeum Osady Rybckiej Dziewin, po drodze wabiąc sowy, naśladując ich głosy.

Na zakończenie wręczono najmłodszym dyplomy uczestnictwa w Nocy Sów oraz drobne upominki i przy ognisku podsumowany został przebieg wydarzenia. W spotkaniu wzięło udział ponad czterdzieści osób z różnych miejscowości. Noc Sów cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego w przyszłym roku to wydarzenie będzie realizowane przez dwa dni.