Może nad morze, a może na Mazury…

W minioną sobotę, 14 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyło się kolejne „Spotkanie z podróżnikiem”. Tym razem o swoich wojażach opowiadali Marcin Magiera i Jakub Radko.

Zanim podróżnicy przeszli do właściwej części, najpierw poprowadzili zajęcia żeglarskie, podczas których uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak uzystkać patent sternika.

Jako pierwszy o swoich przygodach związanych właśnie z żeglarstwem opowiedział Marcin Magiera, który od paru lat jest komandorem rejsów śródlądowych, morskich i oceanicznych. Podróżnik zdradził przybyłym gościom niuanse zwiedzania świata z perspektywy mórz i oceanów. Można było się dowiedzieć jak jachtem opłynąć Karaiby, czy też słynne Seszele, jak przygotować się do takiej ekspedycji bez wielomiesięcznych rejsów do celu, jak na miejscu wypożyczyć odpowiedniej klasy statek. Pokazy, zdjęcia i filmy przedstawiły zwiedzanie z perspektywy morza.

Następnie o swojej pasji podróżowania po wodzie, a konkretnie po mazurskich jeziorach opowiedział Jakub Radko, który podzielił się wspomnieniami dotyczącymi zwiedzania tej malowniczej części Polski. Opowiadania koncentrowały się wokół wypraw, które organizuje wspólnie z Marcinem Magierą, a które adresowane są głownie do dzieci. Właśnie podczas takich wyjazdów młodzież nabywa umiejętności praktyczne i teoretyczne w pływaniu mniejszymi jachtami śródlądowymi- jak twierdzi, jest to dla uczestników prawdziwa szkoła życia.

Sobotnie spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem żeglarskich pieśni.