Jutro uroczystości 3 MAJOWE!

Już jutro przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku ścinawskie obchody rozpoczną się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, która wyjątkowo odbędzie się o godz. 9.30 w miejscowym kościele.

Poranne nabożeństwo dedykowane jest młodzieży, szczególnie tę grupę społeczeństwa miasta i gminy Ścinawa chcą uwrażliwiać na sprawy patriotyczne organizatorzy obchodów, jednak zaproszenie skierowane jest do wszystkich mieszkańców. Rok 2018, to rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, święto majowe zainicjuje w Ścinawie ten ważny jubileusz.

W okresie do 11 listopada zaplanowano konkursy i spotkania skierowane w dużej mierze właśnie do młodzieży. – Kiedy w nie tak dalekiej przyszłości młode pokolenie ścinawian kreować będzie naszą przyszłość, powinno mieć świadomość tego, jak wiele musieli poświecić, w swojej często bezkompromisowej walce o wolność i demokrację, ich rówieśnicy, którym przyszło żyć w innych czasach- mówi Kamila Grabka-Levin- dyrektor CTiK w Ścinawie.

Na 3 maja zaplanowano w parku miejskim wystawę poświęconą młodym polakom, którzy oddali życie za Ojczyznę. Tego dnia pod pomnikiem pamięci w hołdzie tym, którzy brali udział w tworzeniu konstytucji zostaną złożone wiązanki kwiatów, w programie uroczystości przewidziano także występ artystyczny uczniów ze ścinawskiej szkoły.

Organizatorzy wszystkim uczestnikom jutrzejszego święta wręczać będą okolicznościowe butony. Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *