Parking-statek nabiera kształtów (FOTO)

Postępują prace przy budowie parkingu-statku w bezpośrednim sąsiedztwie ścinawskiego portu. W ostatnich dniach wybetonowany został kadłub, obecnie budowlańcy wylewają strop, pod którym znajdowały się będą docelowo toalety i natrysk. Przebudowywana jest również ulica Wołowska na odcinku równoległym do parkingu.

– Parking coraz bardziej przypomina statek, zakończyliśmy betonowanie kadłuba, pociągnięta została też większa część linii muru od strony drogi krajowej- tłumaczy Agnieszka Skrzypczak, inżynier budowy. – Faktycznie trwają zaawansowane prace budowlane od strony drogi krajowej. Część muru została już zabetonowana, na pozostałych odcinkach wykonano zbrojenia lub wykopy- uzupełnia Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie.

Robotnicy kończą budowę nasypu pod sam parking. – Od strony drogi krajowej nie możemy jeszcze prowadzić takich prac, bo wszystko jest „za świeże”. Natomiast z drugiej strony nasyp został ukończony, wykonano także podbudowę, a plac jest przygotowany pod montaż krawężników i ułożenie kostki brukowej – zdradza Agnieszka Skrzypczak.

Równolegle trwają prace przy przebudowie ulicy Wołowskiej, na samą część jezdną wylano trzy warstwy asfaltu, przygotowywana jest również zatoka autobusowa. W ostatnim czasie rozpoczęto również rozbiórkę skrzyżowania Wołowskiej z Rybną, które także w ramach całej inwestycji zostanie przebudowane i zyska nową nawierzchnię.

Przypominamy, że przedsięwzięcie jest możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Ścinawa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, dotacji ze środków Unii Europejskiej. Na ten konkretny projekt ścinawski samorząd otrzymał blisko 6,5 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *