Kończą kamienicę, niebawem otwarcie drogerii (FOTO)

Dobiegają końca prace przy budowie nowej kamienicy w centrum miasta. Na elewacji budynku pojawiło się logo popularnej drogerii, która funkcjonowała będzie na parterze, co zwiastuje rychłe otwarcie sklepu. Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że nastąpi to w połowie sierpnia, a za kilka dni sieć ma oficjalnie poinformować o planowanym otwarciu drogerii w Ścinawie. Na pozostałych piętrach powstaje 11 lokali mieszkalnych, oferowane będą mieszkania dwu- i trzypokojowe. Przedsięwzięcie realizuje firma TERBUD ZPH z Wołowa, właściciel nieruchomości, która swoją inwestycją zabudowała i uzupełniła większą część pierzei zachodniej ścinawskiego rynku. Wszystkie prace w i przy obiekcie mają zakończyć się na przełomie września i października br.

Budynek zostanie wyposażony w windę osobową. Z kolei same lokale mieszkalne posiadać będą wszystkie niezbędne instalacje, w tym gazową z indywidualnymi piecami kondensacyjnymi oraz światłowodową teleinformatyczną. Obecnie inwestor maszynowo kładzie tynki cementowo-wapienne na ścianach oraz wykonuje posadzki (pod glazurę lub panele). Następnie zrealizuje zagospodarowanie podwórka, na które wjazd zaplanowano od ulicy Głogowskiej.

Nowoczesna kamienica wpisuje się w przygotowywany przez ścinawski samorząd plan rewitalizacji rynku, o której pisaliśmy m.in. TUTAJ. Zagospodarowana przestrzeń w przyszłości będzie się komponowała z otoczeniem. – Rynek to serce i wizytówka całego miasta, a chcemy rozwijać Ścinawę na wielu płaszczyznach. Inwestycja firmy TERBUD to taki prognostyk prac, które w przyszłości zostaną wykonane w ramach rewitalizacji rynku, zaraz po tym jak centrum miasta zostanie uzbrojone w gaz ziemny, a gmina przebuduje sieć kanalizacyjną i wodociągową – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.