100 mln na most w Ścinawie!

Nowy most nad rzeką Odrą powstanie w Ścinawie w ramach programu „Mosty dla Regionów”. Inwestycja ma kosztować ok. 100 mln zł. Przeprawa będzie spełniała parametry techniczne i użytkowe drogi klasy „G”. Obiekt zostanie zaprojektowany na najwyższe obciążenia taborem samochodowym (klasę „A”) oraz na obciążenie pojazdami specjalnymi zgodnie z umową standaryzacyjną NATO – STANAG 2021, a w perspektywie przysłuży się do rozwoju całego regionu. Nowy most to realizacja umowy koalicyjnej zawartej w sejmiku dolnośląskim i efekt współpracy pomiędzy Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz Prawem i Sprawiedliwością. Decyzję w miniony wtorek przekazał Waldemar Buda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju na specjalnej konferencji zorganizowanej w Ścinawie.

Więcej o planowanej inwestycji, korzyściach z budowy przeprawy, rządowych planach oraz samej konferencji można dowiedzieć się z poniższych relacji:

Na stronie internetowej ministerstwa: Mosty dla Regionów: pozytywna ocena dla przeprawy na Odrze w Ścinawie

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego: Powstanie nowy most w Ścinawie

Na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego: W Ścinawie powstanie most w ramach rządowego programu „Mosty dla Regionów”

TVP Wrocław: Nowa przeprawa w Ścinawie

Radio Wrocław: To już pewne. W Ścinawie ruszy budowa nowego mostu na Odrze

Radio Plus: Będzie nowy most nad rzeką Odrą w Ścinawie

TV Regionalna: ŚCINAWA. Nowa przeprawa mostowa na Odrze

e-legnickie.pl: Będzie nowy most przez Odrę

miedziowe.pl: Nowa przeprawa mostowa na Odrze

wińsko24.pl: Są pieniądze na most w Ścinawie! Zobacz gdzie będzie nowa przeprawa