Gmina poprawia piłkarską infrastrukturę w Dziewinie (FOTO)

Centrum Sportu Amatorskiego z Legnicy wymienia bramki na obiekcie sportowym w Dziewinie, na którym ligowe mecze w A-klasie rozgrywa obecny lider tabeli – Czarni. Na zlecenie Gminy Ścinawa wykonawca zamontował dzisiaj profesjonalne bramki, które spełniają wszystkie normy oraz wymogi, posiadają również certyfikat bezpieczeństwa. Koszt całej inwestycji to kwota blisko 10 tys. zł. Z inicjatywą wymiany starych bramek na nowe, certyfikowane wyszedł radny Krzysztof Marek, który regularnie bywa na meczach z udziałem Czarnych Dziewin.

W minionym tygodniu przedstawiciele klubu usunęli przestarzałe konstrukcje, dziś legnicka firma przystąpiła do montażu nowych, aluminiowych bramek. W sfinansowanym przez ścinawski samorząd zestawie znalazły się także dedykowane siatki.

– Cieszymy się z tego sprzętu, nowe bramki są bezpieczniejsze, ale i łatwiejsze w obsłudze. Stale rosną wymagania licencyjne dla zgłaszanych do rozgrywek obiektów. Wymontowane w zeszłym tygodniu bramki służyły naszej drużynie i mieszkańcom Dziewina bodajże 30 lat, przyszedł więc czas, by zainstalować nowe. Te prezentują się bardzo dobrze, wydają się nieco wyższe, ale to już zmartwienie bramkarzy – mówił ze śmiechem Dawid Trawka, prezes Czarnych Dziewin.
Szef klubu z radnym Krzysztofem Markiem i burmistrzem Krystianem Kosztyłą przyglądali się dzisiaj montażowi nowych bramek.

W przerwie pomiędzy rundami, ścinawski samorządowe sfinansuje również wymianę bramek na boisku w Parszowicach, gdzie ligowe mecze rozgrywają „Spartanie”.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym na zlecenie gminy wykonane zostały odwierty studni oraz autonomiczne systemy nawadniania (poza siecią wodociągową) przy boiskach w Dziewinie i Parszowicach. O inwestycjach w nawodnienie pisaliśmy w artykule: Nowe studnie i nawadnianie boisk.