3 miliony za działkę na SAG, będą miejsca pracy!!!

Gmina Ścinawa sfinalizowała dzisiaj rekordową transakcję sprzedaży nieruchomości, za działkę położoną w obrębie Strefy Aktywności Gospodarczej otrzymała ponad 3 mln złotych, co stanowi najlepszy wynik w historii lokalnego samorządu! Nowy właściciel nieruchomości, ALROD Sp. z o.o. z siedzibą w Wińsku działa w branży transportowej, zajmuje się również rewitalizacją nawierzchni kolejowych i torowisk. W przyszłości główna siedziba firmy zostanie przeniesiona właśnie do Ścinawy. Uzyskane z transakcji pieniądze ścinawski samorząd zamierza przeznaczyć na inwestycje służące mieszkańcom, a przedsiębiorca zaoferuje nowe miejsca na rynku pracy.

– Z uwagi na specyfikę branży, w której działamy wybór działki w Ścinawie był dla nas optymalny, położenie ścinawskiego SAG i stworzone w jego obrębie możliwości doskonale wpisują się w nasze potrzeby i strategię rozwoju. Niebawem główna siedziba spółki zostanie przeniesiona w nowe miejsce. Chcę poinformować, że będziemy poszukiwać pracowników, szczególnie operatorów maszyn dwudrogowych, kierowców samochodów ciężarowych, monterów z branży kolejowej. Będziemy też sami szkolić personel – zapowiada Dawid Dubyk, prezes zarządu spółki.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków, na jakich udało się nam sprzedać nieruchomość. Muszę dodać, że rozmowy trwały kilkanaście miesięcy, pierwszy raz z prezesem Dubykiem spotkałem się jeszcze w 2020 roku, ale tak ważne kwestie wymagają cierpliwości i rozmów, dzisiaj sfinalizowaliśmy je podpisując akt notarialny. Nowemu właścicielowi życzę powodzenia. Cieszę się, że pojawią się miejsca pracy, na inwestorze skorzystamy więc jako cała wspólnota – podsumowuje burmistrz Krystian Kosztyła.