Za nami Forum Rolnicze Powiatu Lubińskiego

Rolnicy, przedstawiciele instytucji wspierających tę gałąź gospodarki, uczniowie rolniczej szkoły z Rudnej oraz samorządowcy spotkali się na szóstym już forum, przygotowanym przez Dolnośląską Izbę Rolniczą pod patronatem wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana. Spotkanie, które poprowadził przewodniczący struktur powiatowych DIR Franciszek Lesicki, zorganizowano w miejscowości Obora, w trakcie forum omówiono ważne dla rolników tematy.

We wczorajszym forum nasz samorząd reprezentowali: burmistrz Krystian Kosztyła oraz Jan Śliwa, radny Rady Miejskiej w Ścinawie, a jednocześnie przewodniczący działającej przy niej Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Przyrody. W spotkaniu uczestniczyli również okoliczni rolnicy: Wojciech Osiadacz, Kamil Chomiński, Józef Szebeszowicz, a także Franciszek Baranowski, który jest jednocześnie pełnomocnikiem zarządu DIR ds. działalności ZWC ,,Wieś Dolnośląska”.

W czasie spotkania poruszono między innymi tematy dotyczące planów łowieckich i szkód wyrządzanych w uprawach przez zwierzynę oraz odszkodowań z tego tytułu. Omówiono sytuację epizootyczna, dyskutowano o realizacji i zmianach w płatnościach bezpośrednich obsługiwanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Poruszono kwestie dyrektywy azotanowej oraz ubezpieczeń rolniczych.