Ścinawskie Sprzątanie Świata 2022

Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie oraz stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa zapraszają do udziału w proekologicznej akcji pod honorowym patronatem burmistrza Krystiana Kosztyły. Organizatorzy zachęcają do sprzątania ulubionych miejsc spacerowych i dokumentowanie swojej pracy na zdjęciach, bo najbardziej zaangażowane i kreatywne osoby zostaną nagrodzone w specjalnym konkursie. Akcja sprzątania zaplanowana została w dniach 15-16 września, a dzień później zakończy ją Ekologiczno-turystyczny Piknik w Dziewinie!

Już od dziś w Ośrodku Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” przyjmowane będą zgłoszenia i wydawane przekazane przez ZGK w Ścinawie rękawiczki oraz worki dla chętnych, którzy w czwartek i piątek będą brali udział we wspólnym sprzątaniu. W czwartek na terenie zielonym u zbiegu ulic Mickiewicza i Wołowskiej (w pobliżu sklepu meblowego) ustawiony zostanie kontener na zbierane śmieci.

Natomiast 17 września zaplanowany został wielki finał dla uczestników całej akcji: Ekologiczno-turystyczny Piknik w Dziewinie. Dla chętnych zostanie podstawiony bezpłatny autobus na parkingu-statku w Ścinawie, który wyjedzie do ROEE o godzinie 12:00. W ramach pikniku odbędzie się EKO-SPACER, gry i zabawy, warsztaty z segregacji śmieci, animacje i konkursy, przygoda z teatrem i … wieczorny spacer do lasu w towarzystwie Pana od Przyrody.
W trakcie imprezy zorganizowany zostanie Kiermasz Ukraiński, podczas którego można będzie między innymi spróbować specjałów naszych wschodnich sąsiadów. Przygotowane zostaną też specjalne puszki o wsparcie pobytu Ukraińców w naszej gminie.

Więcej informacji u organizatorów.