Świetlica w Wielowsi na nowo otwarta!

Ścinawski samorząd, zgodnie z obietnicami, sukcesywnie modernizuje świetlice wiejskie na terenie gminy. W miniony poniedziałek, 19 czerwca br. oficjalnie otwarto kolejny budynek użyteczności publicznej, tym razem po generalnym remoncie oddano obiekt w Wielowsi.

Na uroczystość przybyli: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, dyrektor CTiK Kamila Grabka-Levin, ścinawscy radni, w imieniu starosty lubińskiego Dominika Chomont-Parzyńska, przedstawiciele sołectwa i mieszkańcy wsi z sołtysem Magdaleną Szmigielską na czele.

– Życzę, aby odnowiona świetlica służyła wam przez wiele lat, była miejscem spotkań oraz prawdziwej integracji mieszkańców. Dzisiaj w obiekcie wyposażonym w niezbędną infrastrukturę, ogrzewanie, także w toalety, których nie było dotychczas, będziecie mogli w komfortowych warunkach organizować wszelkie imprez, uroczystości oraz spotkania- mówił burmistrz Ścinawy. – I najważniejsze, szanujmy to co zostało zrobione- dodał.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: gospodarz gminy Krystian Kosztyła, radny miejski tamtego okręgu Edward Sitarski, sołtys Wielowsi Magdalena Szmigielska oraz Dominika Chomont-Parzyńska w imieniu starosty Adama Myrdy.

Odnowiony obiekt i wszystkie pomieszczenia świetlicy poświęcił proboszcz miejscowej parafii ks. Grzegorz Ropiak, który również zawiesił krzyż nad wejściem do sali głównej.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tortu oraz toastu. – Jak zobaczyłam obiekt po zakończonym remoncie to aż się popłakałam- mówiła wzruszona szefowa sołectwa Magdalena Szmigielska. – Czekaliśmy długo na tę chwilę. Jestem zadowolona z efektów i bardzo dziękuję burmistrzowi Krystianowi Kosztyle, który pokazał, że można, życzę wszystkim sołtysom właśnie tak pięknej świetlicy- dodała.

Przypomnijmy, że obecnie trwa modernizacja świetlicy wiejskiej w Lasowicach, a następnym obiektem zaplanowanym do remontu, najprawdopodobniej jeszcze w br., jest budynek w Zaborowie.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”14″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]