Wakacje z CTiK

Już z końcem roku szkolnego zainaugurowany został cykl wakacyjnych zajęć przygotowany przez Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy.

Największym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do sołectw. Odbyło się już sześć takich wycieczek: do Buszkowic, Zaborowa, Redlic, Turowa, Ręszowa oraz Dziewina. Uczestnicy mają okazje poznać walory przyrodnicze oraz historyczne danych miejscowości, odwiedzić ciekawe w nich miejsca i obiekty, poznać interesujących ludzi tam mieszkających.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również warsztaty dożynkowo-artystyczne prowadzone przez panią Małgorzatę Chirowską z Krzyżowej, podczas których dzieci przygotowują przeróżne dekoracje i rękodzieło. Finałem będzie wystawa tych prac podczas tegorocznego święta plonów.

Ponadto 6 lipca dla dzieci i młodzieży odbyło się przedstawienie pt. „Skarb to nie tylko złoto” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek.

Szczegółowy plan wakacyjnych wyjazdów oraz innych zajęć organizowanych przez ścinawskie centrum kultury dostępny jest na stronie www.ctik.scinawa.pl lub pod numerem telefonu: 76 845-79-17.


[ngg_images source=”galleries” container_ids=”23″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]