Sport

Odra-Total z pierwszą ligową wygraną

W miniony weekend, 2 i 3 września rozegrane zostały kolejne mecze w ramach rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa odniosła pierwsze historyczne zwycięstwo w IV lidze pokonując u siebie Olimpię Kamienna Góra 5:1. Wygrana dała jej awans na siódme miejsce w tabeli.
Pierwszy zespół Ścinawy kilka dni przed ligowymi zmaganiami, 30 sierpnia pokonał na stadionie przy Sportowej 16 w rozgrywkach Pucharu Polski trzecioligowe rezerwy Miedzi Legnica 2:0, to zwycięstwo dobrze rokowało przed pojedynkiem z Olimpią. W następnej kolejce, w sobotę, 9 września o godz. 16:00, tym razem na wyjeździe, seniorzy Odry-Total zmierzą się w Chocianowie z tamtejszą Stalą.

W klasie okręgowej złą passę utrzymuje Grom Gromadzyń-Wieloweś, który na wyjeździe przegrał 7:0 z Kaczawą Bieniowice. Tym samy, ciągle bez żadnego punktu zajmuje ostanie miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce, również 9 września o 16:00 zawodnicy z Wielowsi zmierzą się na własnej murawie z Iskrą Kochlice.

Natomiast w klasie „A” Czarni Dziewin pokonali na swoim boisku Park Targoszyn 2:1, a Sparta Parszowice zwyciężyła 1:3 z Kolejarzem w Miłkowicach. Po weekendowych wygranych Sparta zajmuje szóstą lokatę w tabeli, a Czarni siódmą. W kolejnych meczach, które obie drużyny rozegrają w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 14:00 zawodnicy z Dziewina na wyjeździe zmierzą się z Orłem Mikołajowice, a Spartanie u siebie podejmą Krokusa Kwiatkowice.

W klasie „B” Victoria Tymowa rozgromiła na swoim boisku LZS Żelazny Most aż 12:1, zwycięstwo dało jej awans na siódme miejsce ligowej tabeli. W niedzielę, 10 września o godz. 11:00 zmierzy się na wyjeździe z Wiewierzanką Wiewerz.

W młodszych ligach ścinawscy juniorzy na wyjeździe pokonali Iskrę Kochlice 2:3 i w następnym meczu w sobotę, 16 września o godz. 11:00 na swojej murawie zmierzą się z Chrobrym Głogów. Z kolei trampkarze wygrali z Górnikiem Złotoryja aż 1:9 i w kolejnym pojedynku na własnym obiekcie zmierzą się z Chojnowianką Chojnów- spotkanie zaplanowane jest na 9 września na godz. 11:00. Drużyna młodzików także odniosła wysokie zwycięstwo pokonując Iskrę Miłogostowice 0:8, a w następnym meczu, również w sobotę, 9 września o godz. 12:30 zmierzy się w Ścinawie z Górnikiem Lubin.

O meczach zespołów z gminy Ścinawa informowały również inne media:

  1. Wygrana Odry, niechlubny hattrick ścinawian
  2. Wygrana Odry, niechlubny hattrick ścinawian (FOTO)
  3. Wołoch: Pierwszy raz się z tym spotkałem