NewsŚcinawa

I Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników WTZ

W piątek, 27 października 2017r. na terenach zielonych „Wieloryb” w Lubinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie odbędą się I Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Fundacji „Przystań” w Ścinawie pn.: „I Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników WTZ” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

W imprezie weźmie udział 21 warsztatów terapii zajęciowej z całego Dolnego Śląska, będą to warsztaty m.in. z Lubina, Legnicy, Chojnowa, Bolesławca, Głogowa, Jawora, Kowar, Środy Śląskiej, Świdnicy, Strzegomia, Wałbrzycha oraz Wrocławia.

Celem zmagań jest popularyzacja nordic walking jako uniwersalnej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu dla każdego, jak i integracja społeczeństwa warsztatów terapii zajęciowej.

Impreza i rejestracja zawodników rozpoczyna się o godzinie 10:30. Starty będą odbywać się w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i osoby poruszające się na wózku.

Fundacja „Przystań” w Ścinawie, organizator zawodów, przewidziała nagrody w postaci medali pamiątkowych, pucharów oraz nagród rzeczowych za zajęcie I, II i III miejsca, które wręczą przedstawiciele urzędu marszałkowskiego.