Wspominali ks. Jerzego Popiełuszkę

Kościół pw. Świętej Rodziny w Parszowicach to miejsce, w którym gromadzą się wierni, by uczestniczyć we mszy świętej odprawianej w rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, którego zamordowano 19 października 1984 roku.

Z roku na rok do Parszowic przybywa coraz więcej wiernych proszących o łaski błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę, który właśnie tam odprawiał jedną ze swoich mszy prymicyjnych.

W minioną niedzielę na uroczystość do kościoła w Parszowicach przyjechali m.in.: poseł na sejm Krzysztof Kubów, przedstawiciele władz samorządowych: przewodnicząca Rady Powiatu w Lubinie Jadwiga Musiał, burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, miejscowi radni oraz członkowie lokalnych stowarzyszeń i solidarnościowych związków zawodowych, których jednym z patronów jest właśnie ks. Popiełuszko.

Mszę poprowadził biskup świdnicki Ignacy Dec, nie zabrakło również byłego proboszcza tamtejszej parafii, duchownych z gminy Ścinawa oraz sąsiednich miejscowości. Całość eucharystii uświetnił udział góralskiej kapeli „Janicki”.

Podczas kazania biskup nawiązał do życiorysu ks. Jerzego. – Jesteśmy tutaj, w Parszowicach, bo on tutaj był i przychodzimy tu, aby dziękować Bogu za jego świadectwo wiary, za jego wiarę i z tejże wiary wypływającą miłość do bliźniego- podkreślał kapłan.

Po zakończeniu mszy świętej przed publicznością zgromadzoną w kościele, w krótkim, ale bardzo emocjonującym koncercie wykonanym prawdziwą gwarą góralską, zaprezentowała się kapela „Janicki” z Czarnego Boru.

Po występie wierni mieli możliwość ucałowania relikwii ks. Jerzego. Można było także obejrzeć wystawę prac plastycznych poświęconą błogosławionemu, a także poczęstować się ciepłymi posiłkami przygotowanymi przez mieszkańców wsi.

Uroczystość przyciągnęła także pielgrzymów, z których część przybyła z Lubina i część ze Ścinawy. Do Parszowic podążali na pieszo, biegiem, a inni na rowerach. Już po raz piąty duchową wędrówkę ze stolicy polskiej miedzi zorganizowało Stowarzyszenie Turystyki Pieszej „Wędrowiec” w Lubinie. Ze Ścinawy po raz kolejny pobiegli członkowie Klubu Sportowego START, a po raz pierwszy na pieszo do Parszowic pielgrzymowali mieszkańcy Ścinawy.

O wydarzeniu informowały także inne media:


[ngg_images source=”galleries” container_ids=”78″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]