Sport

Na finiszu piłkarskiej jesieni

W najbliższą niedzielę, 29 października drużyny z gminy Ścinawa rozegrają kolejne spotkania ligowe w ramach trwającej rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa o godz. 15:00 na ścinawskim stadionie zmierzy się z wiceliderem Sport-Track IV ligi, AKS Strzegom. Po ostatniej przegranej na wyjeździe z Olimpią Kowary 3:0 podopieczni Tomasza Wołocha zajmują siódme miejsce w tabeli.

Tego samego dnia Grom Gromadzyń-Wielowieś o godz. 14:00, w meczu wyjazdom zmierzy się z Prochowiczanką Prochowice. Po porażce w miniony weekend 0:4 ze Spartą Rudna drużyna z Wielowsi nadal zajmuje ostatnią pozycję w tabeli legnickiej klasy okręgowej.

Z kolei na poziomie klasy „A” zespoły z gminy Ścinawa zagrają w niedzielny poranek. O godz. 11:00 na boisku w Parszowicach miejscowa Sparta podejmować będzie LZS Wilki Różana. W tym samym czasie swój mecz, tym razem na wyjeździe, rozegrają Czarni Dziewin, ich rywalem będzie Albatros Jaśkowice. Po ostatniej przegranej z Mewą Kunice 4:1 Sparta z pozycji lidera tabeli spadła na piąte miejsce, natomiast Czarni Dziewin, wygraną z Fortuną Obora 0:7 zapewnili sobie czwartą lokatę.

Ostatni mecz rundy jesiennej rozegra w niedzielę Victoria Tymowa, o godz. 11.30 na wyjeździe zmierzy się ze Skarpą Orsk. Victoria, grająca na najniższym poziomie piłkarskich zmagań, w klasie „B”, przegrała ostatnio z Platanem Siedlce 0:2 i aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.