Każdy był zwycięzcą

Do Lubina zjechały osoby niepełnosprawne z całego województwa dolnośląskiego, by wziąć udział w zawodach nordic walking. Uczestnicy z zaangażowaniem rywalizowali na terenach zielonych przy ulicy Konstytucji 3 Maja.

– Zawodnicy walczą o wynik, ale przede wszystkim o poprawienie swojej sprawności. Chodzi tu o integrację i pokazanie, że to nie są osoby inne, ale takie samy jak my – mówi Dariusz Jankowski, prezes Stowarzyszenia Równe Szanse w Lubinie.

W biegu wzięli udział nawet inwalidzi, udowadniając, że wszystko jest możliwe, jeśli się tego chce. Choć na podium są tylko trzy miejsca, to każdy z zawodników otrzymał medal. Każdy był zwycięzcą, a najlepszą nagrodą była dobra zabawa i integracja.

– Musimy kontynuować tego typu działania. Nasi zawodnicy widzą, że są ważni i potrzebni. Taka rehabilitacja jest im bardzo potrzebna – mówi Alina Tarczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie.

Po wyczerpującym biegu na każdego czekał ciepły posiłek, a po ogłoszeniu wyników, uczestnicy bawili się przy muzyce.

To były pierwsze Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników WTZ zorganizowane w Lubinie. Zawody współfinansował Urząd Marszałkowski we Wrocławiu.

Źródło: Lubin.pl

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”80″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]