Sport

Odra wysoko przegrywa, a Grom zdobywa pierwsze 3 punkty

W miniony weekend drużyny z gminy Ścinawa rozegrały kolejne mecze w ramach piłkarskich zmagań i kończącej się rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

Odra-Total Ścinawa uległa w meczu wyjazdowym Sparcie Grębocice aż 5:0 i po 12 kolejkach zajmuje dziesiątą lokatę w tabeli Sport Track IV ligi. W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o godz. 13:00 na ścinawskim stadionie podopieczni Tomasza Wołocha zmierzą się z aktualnym liderem Apisem Jędrzychowice.

Grom Gromadzyń-Wielowieś odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tej rundzie pokonując Płomień Radwanice 2:1, a po 12 kolejkach nadal zajmuje ostanie miejsce w tabeli klasy okręgowej. Również w niedzielę, 12 listopada o godz. 14:00 drużyna z Wielowsi zmierzy się na wyjeździe z Odrą Chobienia.

Natomiast w klasie „A” Czarni Dziewin mieli pauzę w tej kolejce zmagań piłkarskich, a Sparta Parszowice w meczu wyjazdowym pokonała wysoko Zjednoczonych Snowidza 1:7 i obecnie zajmuje trzecią lokatę w tabeli, Dziewin jest na szóstej pozycji. W niedzielę o godz. 14:00, na wyjeździe, Czarni podejmą Kolejarza Miłkowice, a Spartanie, na swoim boisku, również w niedzielę o godz. 14:00 zagrają ze Zrywem Kłębanowice.

Ponadto w młodszych ligach trampkarze w dniu 28 października zremisowali z Konfeksem Legnica 0:0, natomiast 4 listopada podczas spotkania wyjazdowego pokonali 1:3 Kaczawę Bieniowice. Z koeli juniorzy młodsi zakończyli rundę zwycięstwem pokonując na wyjeździe Łagoszowię Łagoszów 2:7.