Gmina Ścinawa

Świetlica w Lasowicach już po modernizacji

Wyremontowane pomieszczenia, nowoczesne toalety, ocieplenie, odnowiona elewacja, ogrodzony i zagospodarowany teren wokół-  to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy Lasowic w zmodernizowanej ostatnio świetlicy wiejskiej.

To piąte na przestrzeni trzech ostatnich lat otwarcie obiektu użyteczności publicznej na wsi. Wybudowano, przebudowano i kompleksowo zmodernizowano już miejsca spotkań oraz integracji mieszkańców w: Turowie, Dziewinie, Dąbrowie Środkowej, Wielowsi i ostatnio w Lasowicach.

W minioną środę odbyło się oficjalne otwarcie właśnie zmodernizowanej świetlicy w Lasowicach.

Oprócz mieszkańców wsi i sołtysa Andżeliki Wojciechowskiej, na uroczystość przybyli m.in.: starosta lubiński Adam Myrda, gospodarz gminy Krystian Kosztyła, dyrektor Departamentu Rozwoju w ścinawskim urzędzie Dariusz Stasiak, dyrektor CTiK Kamila Grabka-Levin, ścinawscy radni, a także przedstawiciele gminnych sołectw.

– Kolejny obiekt został wyremontowany, wszystko po to, aby mieszkańcy mieli swoje miejsce do spotkań, do organizacji różnych wydarzeń i integracji, niech ta świetlica służy wam przez wiele lat, a jeśli będziecie o nią dbali to z pewnością tak będzie- tymi słowami przywitał gości burmistrz Ścinawy.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: starosta lubiński Adam Myrda, burmistrz Krystian Kosztyła, radny miejski tamtego okręgu Czesław Jastrzębski oraz sołtys Lasowic Andżelika Wojciechowska.

Oddaną do użytku świetlicę poświęcił proboszcz ścinawskiej parafii ks. Andrzej Pławiak.

– Gmina Ścinawa właśnie poprzez takie inwestycje pięknieje, życzę aby obiekt służył integracji mieszkańców tej wsi, jak i okolicznym miejscowościom, mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miał okazję tu być, a chce się przebywać w tak ładnym oraz funkcjonalnym miejscu- mówił podczas otwarcia starosta lubiński Adam Myrda.

Tak ważną chwilę przypieczętował toast oraz okolicznościowy tort, a poczęstunek był doskonałą okazja do rozmów z mieszkańcami.

Odnowienie kolejnych obiektów ruszy lada moment. Pora na Parszowice, Zaborów oraz Przychową, gdzie powstanie zupełnie nowa świetlica.

« z 2 »