Sport

Czarni wygrali, w niedzielę kibicowanie z nowej trybuny

W minioną niedzielę, 12 listopada drużyny z gminy Ścinawa rozegrały kolejne mecze w ramach piłkarskich zmagań kończącej się rundy jesiennej.

Odra-Total Ścinawa przegrała na swojej murawie 1:3 z liderem, Apisem Jędrzychowice. W kolejnym meczu, tym razem na wyjeździe, podopieczni Tomasza Wołocha zagrają z Orlą Wąsosz. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godz. 13:00. Na dwie kolejki przed końcem rundy ścinawski zespół zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli Sport Track IV ligi.

Grom Gromadzyń-Wielowieś, grający w klasie okręgowej, przegrał na wyjeździe z Odrą Chobienia 6:0. W następnym meczu, 19 listopada o godz. 15:30, na boisku w Legnicy przy ul. Hetmańskiej, zmierzy się z Hutą Przemków. Na finiszu rundy podopieczni Pawła Franczaka nadal zajmują ostatnią pozycję w tabeli.

W klasie „A” Czarni Dziewin, jako jedyny zespół z gminy Ścinawa zwyciężył, pokonał na wyjeździe Kolejarza Miłkowice 0:4. W następnej kolejce, która odbędzie się w niedzielę, 19 listopada o godz. 13:00, Czarni zagrają u siebie z Krokusem Kwiatkowice. Będzie to pierwszy ligowy pojedynek w Dziewinie po zainstalowaniu przez gminę trybuny dla kibiców.

Natomiast Sparta przegrała na boisku w Parszowicach 1:5 ze Zrywem Kłębanowice. W następnej kolejce, która również zostanie rozegrana 19 listopada o godz. 11:00 Sparta podejmie w Lubinie miejscowego Górnika. Aktualnie podopieczni Pawła Trawki zajmują piątą lokatę w tabeli klasy „A”, tuż przed nimi jest zespół z Dziewina.