CTiKWydarzenia Kulturalne

Kresowe kolędowanie ścinawian

CICHA NOC zaśpiewana w czterech językach, polskie oraz kresowe pastorałki i kolędy, a także poezja- z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbył się wzruszający koncert nawiązujący do obyczajów wigilijnych na Kresach Wschodnich. Wydarzenie było doskonała okazją do wspólnego kolędowania.

Przed ścinawską publicznością wystąpili m.in.: Aurelia Sobczak- aktorka scen polskich, znana z seriali „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”, która wcieliła się w rolę reżysera prowadzącego całe wydarzenie, Stanisław Górka- aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, producent i reżyser, Ida Tamara Zagórska- sopranistka, pedagog śpiewu, prowadząca ożywioną działalność koncertową, Andrzeja Walus- muzyk, zastępca dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyły oraz członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego, którzy korzystając z okazji, wszystkim zgromadzonym, złożyli świąteczne życzenia.

Burmistrz oraz dyrektor centrum kultury, za ofertę kresowego koncertu w Ścinawie, składają szczególne podziękowania Tadeuszowi Samborskiemu.