Famulski i Ptak zagrają w Ścinawie!

Dwaj zawodnicy, którzy w ostatnich dniach rozstali się z trzecioligowym KGHM ZANAM Polkowice trafią do Sport-Track IV ligi. Ariel Famulski i Mikołaj Ptak zasilą barwy Odry-Total Ścinawa.

Obaj zawodnicy nie mogli liczyć w ostatnim czasie na zbyt regularną grę u Enkeleida Dobiego. Wychowanek Zagłębia Lubin jesienią wystąpił jedynie w pięciu spotkaniach i tylko w dwóch zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Niespełna dwudziestosiedmioletni zawodnik, który szerszemu gronu kibiców jest znany przede wszystkim ze zdobytej bramki przeciwko Lechowi Poznań w ekstraklasowym debiucie. Później jednak forma Famulskiego była już tylko słabsza i w 2015 roku wylądował w polkowickim klubie. Od tamtego czasu w barwach KS-u rozegrał ponad pięćdziesiąt spotkań na poziomie trzeciej ligi.

Ptak natomiast do Polkowic trafił na początku 2016 roku z Odry Ścinawa i w pierwszym sezonie w drużynie prowadzonej przez Jarosława Pedryca siedem meczów, w których wchodził w trakcie trwania drugiej połowy. W poprzednim sezonie „Ptaszek” dostawał więcej szans a jego bilans zatrzymał się na liczbie piętnastu spotkań spośród których dziewięciokrotnie wychodził w pierwszym składzie. W rundzie jesiennej obecnego sezonu zanotował tylko jedno spotkanie – przegrane 1:6 z rezerwami Górnika Zabrze i trener Enkeleid Dobi postanowił zrezygnować z tego zawodnika. Ten postanowił powrócić do poprzedniego klubu.

Zarówno Famulski jak i Ptak z całą pewnością będą sporym wzmocnieniem dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Wołocha.

Źródło: regionfan.pl