Gmina Ścinawa

Trwa generalny remont świetlicy w Zaborowie (FOTO)

Od listopada ubiegłego roku trwają roboty budowlane na obiekcie użyteczności publicznej w Zaborowie. Inwestycję pn.: „Przebudowa, modernizacja i remont świetlicy wiejskiej w Zaborowie” realizuje firma „AK-BUD” Zakład Ogólnobudowlany Korzeniowski Andrzej z siedzibą w Dunkowej, która wygrała przetarg oferując o prawie 60 tysięcy złotych niższą cenę niż kolejna uczestnicząca w postępowaniu.

W ramach zadania realizowany jest bardzo szeroki zakres prac, m.in.: odwodnienie całego budynku, izolacja i ocieplenie fundamentów, osuszanie ścian oraz zabezpieczenie ich przed wilgocią, wymiana starej instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, wyrównanie posadzek we wszystkich segmentach obiektu oraz sprowadzenie ich do jednego poziomu, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, remont bieżący pomieszczeń świetlicy, w tym sali głównej i sceny, kuchni, pomieszczenia pomocniczego oraz gospodarczego. Ponadto przebudowywane są toalety, jedna z nich dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Świetlica wyposażona zostanie także w powietrzną pompę ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz instalację klimatyzacyjną. Dopełnieniem przedsięwzięcia będzie termomodernizacja i remont elewacji, a także odwodnienie i zagospodarowanie terenu przy budynku.

Koszt modernizacji i przebudowy świetlicy to kwota: 1.119.300,00 zł, inwestycja ma zakończyć się we wrześniu br.

Przy budynku docelowo powstanie nowy plac zabaw, a realizowane obecnie zadanie obejmuje przygotowanie terenu pod urządzenia zabawowe i małą architekturę.

Gmina, w ramach odrębnego przedsięwzięcia, przygotowuje wniosek o dotację z rządowego programu OSA- Otwarte Strefy Aktywności, który umożliwia pozyskanie środków finansowych na: utworzenie siłowni plenerowej, tzw. strefę relaksu (ławki, plenerowe gry edukacyjne, zieleń), urządzenia zabawowe o charakterze sprawnościowym oraz ogrodzenie terenu.

– Pojawiła się szansa uzyskania bezzwrotnego wsparcia, co daje gminie szansę zrealizowania większego, niż wcześniej planowaliśmy, zakresu związanego z wyposażeniem terenu rekreacyjnego przy samej świetlicy – mówi Renata Jakubowska-Pawlak, kierownik Referatu Funduszy Pozabudżetowych w ścinawskim urzędzie. – Mimo zabezpieczonych już środków w naszym budżecie na place zabaw na wsiach, w lutym składamy wniosek do programu OSA – dodaje kierownik.

Zdjęcia z rozpoczęcia inwestycji, 27.11.2017r.:


Zdjęcia z dnia 08.12.2017r.:

Zdjęcia z dnia 11.01.2018r.:

Zdjęcia z dnia 24.01.2018r.:

Zdjęcia z dnia 26.01.2018r.: