Sport

Biegowa i nordic’owa niedziela w Ścinawie

Już w jutro, 18 lutego zapraszamy do ścinawskiego portu na kolejną edycję barwnego, sportowego wydarzenia w mieście nad Odrą: Nordic & Run Festival Ścinawa 2018. To cykliczna impreza promująca zdrowy styl życia. Biegacze starują o godzinie 11:00 w ramach jednego z etapów Biegowe Grad Prix Zagłębia Miedziowego, a nordic’owcy o 12:30. Nieco wcześniej, bo o 12:15 na szlak wyruszą najmłodsi chodziarze. Biuro zawodów czynne od 9:30.

Start oraz meta usytuowane będą przy plenerowej scenie w porcie, na nabrzeżu Odry, w pobliżu mostu drogowego. Trasa biegowa i nordic’owa wynosi 6 km i przebiega przez malownicze, nadodrzańskie tereny. Uczestnicy imprezy będą również mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas integracyjnego marszu z kijami na dystansie 3 km.

Z kolei 0,5 km do pokonania przewidziano dla najmłodszych zawodników nordic. Dla nich na mecie organizatorzy i sponsorzy przygotowali sportowe nagrody.

Jak zawsze w Ścinawie, dzięki wsparciu gminy, każdy ze startujących otrzyma oryginalny, pamiątkowy medal, w tym roku w kształcie czapki z daszkiem, tzw. fullcup’a, albowiem impreza będzie się nakręcać w rytmach HIP-HOP. Organizatorzy zachęcają do ubrania się w temacie przewodnim tegorocznego festiwalu i zapraszają na HIP-HOP’owe REWOLUCJE do Ścinawy!

Po zawodach uczestnicy będą mogli posmakować dań regionalnej „nordic’owej kuchni” oraz napić się ciepłej herbaty i kawy, a także zakupić podhalańskie sery z grilla. Wszystko przyprawione będzie dobrą zabawą i towarzyszącym jej nieodłącznie tańcem.

W tym roku podczas wydarzenia organizatorzy kolejny raz pomagają najuboższym osobom i realizują zbiórkę żywności z długim terminem ważności. – „Przybywajcie więc z darami”- zachęcają.

Więcej informacji na:

  1. https://www.facebook.com/scinawskagrupa.nordicwalking/
  2. www.chodzezkijami.pl