ŚcinawaSport

AKTUALIZACJA: Biegali i maszerowali nad Odrą (FOTO, WYNIKI)

W minioną niedzielę, 18 lutego biegacze oraz miłośnicy chodzenia z kijami przybyli do ścinawskiego portu, by stanąć na starcie Nordic & Run Festivalu.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był HIP HOP. Oprócz muzyki, strojów niektórych zawodników, nawiązywały do tego także medale, które otrzymał każdy uczestnik sportowej rywalizacji, a które ufundowane zostały przez Gminę Ścinawa.

Biegacze i nordic’owcy mieli do pokonania 6 km, trasa wiodła przez nadodrzańskie tereny zielone. Jak podkreślają stali bywalcy zmagań, w tym roku, z uwagi na lepszą pogodę, było nieco mniej błota.

Od początku istnienia imprezy ma ona także swój integracyjny akcent. Tak też było i tym razem, w nordic’owym marszu na dystansie 3 km wzięły udział osoby z różnymi niepełnosprawnościami.

W biegach, które były jednocześnie jednym z etapów Grad Prix Zagłębia Miedziowego, jako pierwsi na mecie stawili się bracia Łowiccy: Piotr i Marcin, natomiast jako trzeci finiszował Tobiasz Belgrau.

Przed głównym startem nordic’owców zorganizowano zawody dla najmłodszych uczestników festiwal. Po pokonaniu 500 metrów i przybyciu na metę każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową.

Punktualnie o godzinie 12:30 na trasę wyruszyli nieco starsi miłośnicy chodzenia z kijami. Szczegółowe wyniki tych zmagań są już dostępne w zakładce WYNIKI na oficjalnej stronie festiwalu. Zawody w Ścinawie zainaugurowały nowy sezon nordic walking, dyscypliny którą, tak naprawdę, można uprawiać przez cały rok.

– Ścinawa jest takim miejscem na sportowej mapie Dolnego Śląska, w którym ciągle coś się dzieje. Na luty zawsze planowaliśmy Festiwal Nordic Walking, a potem dołączyło Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego, dzięki czemu impreza została uatrakcyjniona. Dodatkowo już w maju po raz trzeci zorganizujemy Bieg Łabędzi, i też będziemy przebiegać przez port, bo trasa będzie wiodła atrakcyjnymi terenami nadodrzańskimi. Ja obiecuje, że do tego biegu także się przygotuje- mówi Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy.

W imieniu starosty lubińskiego Adama Myrdy, który razem z burmistrzem objął patronatem honorowym niedzielne wydarzenie, nagrody dla najlepszych zawodników wręczała także Dominika Chomont-Parzyńska.

O Nordic & Run Festiwalu Ścinawa 2018 informowano również na innych portalach:

  1. Po raz kolejny rywalizowali w ścinawskim festiwalu
  2. Na sportowo w ścinawskim porcie
  3. Pobiegli wzdłuż Odry