Pozostałe

1 marca Narodowym Dniem Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

„W hołdzie ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”- czytamy w preambule do ustawy o Narodowym Dniu Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

Z tej okazji mieszkańcy powiatu lubińskiego złożą hołd bohaterom tamtych czasów. Obchody, których współorganizatorem jest m.in. burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, odbędą się już w najbliższą niedzielę, 4 marca br. w Lubinie.

Bieg Tropem Wilczym- od tego sportowego akcentu rozpoczyna się program uroczystości. Następnie pod tablicami pamięci przy Wzgórzu Zamkowym zostaną odpalone race oraz złożone kwiaty i wieńce.

Tego dnia zaplanowano również bezpłatną projekcje filmu pt.: „Zapora”. Dokument udostępniony przez Instytut Pamięci Narodowej zostanie wyświetlony o godz. 14.00 w CK „Muza” w Lubinie.

Ponadto od 26 lutego do 11 marca br. na lubińskim rynku można obejrzeć wystawę plenerową zatytułowaną „Po nici światła”, przedstawiającą sylwetki bohaterów niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych obchodach.

Szczegóły na plakacie: