Ścinawa

Eliminacje gminne turnieju pożarniczego (FOTO)

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” już za nami. Po raz kolejny uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy sprawdzali swoje umiejętności z tego zakresu, a ich wyniki pokazują, że do tematu podeszli z wielkim zaangażowaniem, zresztą jak co roku. Zmagania na szczeblu gminnym odbyły się w minioną środę, 28 lutego w sali konferencyjnej ścinawskiego ratusza.

W eliminacjach udział wzięło 14 uczestników: 8 ze szkół podstawowych z Tymowej i Ścinawy oraz 6 z gimnazjum.

Jury w składzie: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, zastępca komendanta powiatowego bryg. Cezary Olbryś, młodszy technik sekcji ds. kontrolno-rozpoznawczych w komendzie powiatowej Patryk Zdanowski, komendant Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie Marek Barylak oraz Danuta Zarzycka- inspektor ds. obronnych i zarządzania kryzysowego w ścinawskim magistracie.

Po ocenie prac pisemnych wyłoniono następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • szkoły podstawowe: I miejsce- Patryk Wiewiórka, II- Karolina Tas, III- Igor Stanisławski i Emilia Doberstein;
  • gimnazjum: I miejsce- Karol Janic, II- Aleksander Janic i III- Łukasz Łowicki.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową za udział w turnieju.

Najlepsi z najlepszych, czyli osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych. Zwycięzcy będą reprezentować powiat lubiński na szczeblu wojewódzkim.