Kaziukowa niedziela w Ścinawie (PLAKAT, RADIO ZAPROSZENIE)

Już jutro, 25 marca w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie po raz ósmy zagości kultura ludowa, nawiązująca do tradycji i obrzędów ziem kresowych dawnej Rzeczypospolitej. Impreza na stałe wpisała się do kanonu wydarzeń kulturalnych gminy. W przedświąteczny weekend, który zapowiada się niezwykle pogodnie, wszyscy, którzy odwiedzą ścinawskie centrum kultury poczują z całą pewnością atmosferę wiosny i Świąt Wielkanocnych.

Od godziny 11:00 na terenach zielonych wokół CTiK pojawią się stoiska z najrozmaitszymi wytworami rękodzieła, koronkarstwa i malarstwa. Nie zabraknie również pysznych domowych wypieków. Swoimi zakupami będzie można wesprzeć lokalne stowarzyszenia, regionalnych artystów, koła gospodyń wiejskich, czy rady rodziców miejscowych szkół.

Uroczystości rozpoczną się o 12:30 mszą świętą w intencji rodaków pozostałych na Kresach. Po nabożeństwie, w barwnym, palmowym korowodzie uczestnicy Kaziuków przejdą do Centrum Turystyki i Kultury, gdzie na wszystkich będzie czekać gorący żurek.

Występy na scenie rozpoczną się od godziny 14:00, na niej usłyszeć i zobaczyć będzie można laureatów Przeglądu Piosenki „Ludowe Talenty 2018”, Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej, Zespół Jaczowiacy, Kabaret na Jednej Nodze. Gwiazdą tegorocznych Kaziuków będzie Zespół „Katarynka” z Białorusi, muzycy zaprezentują utwory w języku polskim, białoruskim oraz rosyjskim świadczące o wielokolorowości Grodna. Z zespołem przyjadą także artyści-rękodzielnicy, którzy pokażą wyroby ludowe ze swoich stron. Całe wydarzenie poprowadzi znany z Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą- Lech Bekulard.

VIII Ścinawskie Kaziuki organizowane są przy wsparciu Starosty Powiatu Lubińskiego Adama Myrdy.

Zaproszenie w Radio Plus Legnica, POSŁUCHAJCIE: Kaziukowy jarmark w Ścinawie.