Zagłosuj na projekty dedykowane ścinawianom!

Grupa inicjatywna mieszkańców powiatu polkowickiego, wołowskiego oraz lubińskiego, w tym gminy Ścinawa bierze udział w konkursie organizowanym przez samorząd województwa dolnośląskiego. Chcąc spróbować swoich sił w plebiscycie mieszkańcy złożyli dwa wnioski projektowe, jeden z dziedziny kultury, a drugi z zakresu sportu i turystyki- wszystko w ramach Programu „Aktywny Dolny Śląsk”. Mógł z niego skorzystać każdy pełnoletni mieszkaniec Dolnego Śląska, który do swojego pomysłu przekonał min. 50 osób. Przedsięwzięcia zyskały aprobatę i teraz, aby uzyskały dofinansowanie, a ich realizacja była możliwa, wystarczy oddać swój głos. Do czego bardzo zachęcamy!

Pierwszy projekt pn. „Aktywna Rodzina” przewiduje wyjazdy dla całych rodzin w piękne miejsca. Wycieczki mają na celu promować piękne miejsca na Dolnym Śląsku oraz aktywny wypoczynek, który przynosi wiele korzyści. W trakcie wyjazdów przewidziane są wspólne gry, zabawy, treningi i relaks dla mieszkańców powiatu lubińskiego oraz polkowickiego.

Z kolei w projekt złożony w ramach działania „Lokalnie Kulturalnie” wpisują się różnego rodzaju festiwale dla dzieci i dorosłych, które mają na celu promowaniu kultury wśród mieszkańców powiatu lubińskiego, polkowickiego i wołowskiego. Festiwale będą dotyczyły tańców, śpiewów, warsztatów teatralnych, rękodzieła oraz zajęć językowych.

Zasady są następujące:

Głosować może każdy mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który ukończył 16 lat- można zagłosować na dwa projekty, w tym jeden z dziedziny kultury oraz jeden z obszaru sportu i turystyki, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Głosowanie odbywa się tylko i wyłącznie przez Internet, pod linkiem: aktywny.dolnyslask.pl, gdzie jest dostępny specjalny formularz do głosowania. W pierwszym wyborze należy odszukać projekt nr 113 – „Aktywna Rodzina”, a w oknie poniżej wyświetlić projekt nr 115- „Lokalnie kulturalnie”.

Głosy są potwierdzane bezpłatnym kodem sms wysłanym na podany numer telefonu komórkowego (otrzymany kod sms należy wpisać do formularza, aby poprawnie oddać swój głos). Z jednego numeru telefonu można potwierdzić trzy głosy oddane przez trzy różne osoby (nr PESEL można wpisać tylko raz).

Głosowanie trwa do najbliższej niedzieli, 22 kwietnia do godziny 23.59. W każdym z okręgów minimum dziesięć projektów z najwyższą liczbą głosów zostanie wspartych i zrealizowanych w tym cztery z dziedziny kultury i sześć z obszaru sportu i turystyki.

Celem Programu „Aktywny Dolny Śląsk” jest przede wszystkim stworzenie skutecznego narzędzia budowania społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku oraz wzmacniania poczucia identyfikacji z regionem.
Wspólnie możemy zdziałać wiele! Serdecznie zachęcamy do głosowania, każdy z nas będzie mógł skorzystać z zaplanowanych atrakcji.