AktualnośćiCTiKŚcinawa

Pobiegli dla Świętego (FOTO)

Najpierw była „Barka”, a później biegi – już po raz trzynasty uczniowie placówek oświatowych z terenu gminy oraz podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z powiatu lubińskiego wzięli udział w wydarzeniu sportowym organizowanym ku czci Świętego Jana Pawła II. Każdego roku uczestnikom towarzyszy hasło przewodnie imprezy „TAK JAK PAPIEŻ WYBIERZ RUCH, W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!”

Zawody uroczyście otworzyli: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz ks. prałat Bogdan Kaczorowski, a biegaczy dopingowała i wspierała Paulina Wityk-Szumna, ścinawska promotorka zdrowego spędzania czasu wolnego, która poprowadziła zmagania. W biegach wzięły udział dzieci od 2 roku życia, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz osoby niepełnosprawne z WTZ, ośrodków i szkół specjalnych.

W programie nie mogło zabraknąć marszu integracyjnego, w którym uczestniczyli podopieczni Fundacji „Przystań” – WTZ „Uśmiech” w Ścinawie, Stowarzyszenia „Równe Szanse” w Ścinawie, Fundacji im. Brata Alberta – WTZ „Przytulisko” z Lubina oraz Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” – WTZ „Kameleon” z Lubina.

Zawodników motywowały przygotowane nagrody, puchary oraz medale.

Na zakończenie spośród wszystkich amatorów sportowej rywalizacji została wylosowana nagrodą specjalna, którą w tym roku była deskorolka elektryczna ufundowana przez burmistrza Krystiana Kosztyłę. W wyniku losowania- za trzecim podejściem, trafiła ona do Zuzanny Tataryn.

– Z uwagi na fakt, że dwójka wylosowanych wcześniej przedszkolaków, nie ze swojej winy, nie mogła pozostać do końca zawodów, bowiem dzieci z opiekunami wróciły do szkoły na obiad, podjąłem decyzję, że maluchy te, także otrzymają elektryczne deskorolki, wylosowanymi za pierwszym oraz drugim podejściem szczęściarzami są: Hanna Barglik oraz Julia Mydel – mówi burmistrz Ścinawy.

Szczegółowe wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych można znaleźć TUTAJ.