AktualnośćiGmina Ścinawa

Nowy sprzęt dla OSP z Tymowej i Zaborowa (FOTO)

W miniony piątek, 6 lipca w sali konferencyjnej ścinawskiego urzędu odbyło się uroczyste przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej z Tymowej oraz Zaborowa sprzętu ratowniczego, na który gmina Ścinawa pozyskała dotację z tzw. Funduszu Sprawiedliwości.

Zrealizowane zadanie polegało na nabyciu defibrylatora PHILIPS FRX oraz zestawu PSP R1 wraz z kompletem szyn Kramera i deską ortopedyczną. Łączny koszt zakupionych urządzeń to kwota 10.880,00 zł. Na przedmiotowy projekt ścinawski samorząd otrzymała dotację w wysokości 10.771,20 zł, tj. 99 % poniesionych kosztów.

Uroczystego przekazania sprzętu ratowniczego dokonał burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Darowizna w postaci defibrylatora trafiła do jednostki z Tymowej, którą reprezentował prezes Andrzej Nowak, a zestaw PSP R1 przekazany został do OSP z Zaborowa, reprezentowaną przez prezesa Jacka Ruszlewicza. Na spotkaniu obecni byli także: komendant Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ścinawie Marek Barylak oraz prezes Stanisław Świerżewski.

Zakupiony sprzęt umożliwi strażakom ratownikom sprawniejsze udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Foto: Klaudia Stachów
Autor: Danuta Zarzycka