AktualnośćiEdukacjaŚcinawa

Młodzi i zdolni nagrodzeni (FOTO)

Wczoraj w ścinawskim ratuszu burmistrz Krystian Kosztyła, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Oświaty Agnieszka Parzyńska oraz kierownik Referatu Organizacyjnego, Sprawa Obywatelskich i Oświaty Ewelina Maksymczak nagrodzili uczniów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe i artystyczne. Uzdolniona młodzież, oprócz zasłużonych gratulacji, otrzymała również Stypendia Samorządowe.

Do urzędu zostali zaproszeni uczniowie szkół średnich, którzy złożyli odpowiednie wnioski i spełnili wymagane kryteria (średnia ocen lub wyniki sportowe, wyróżnienia artystyczne). Uczniowie podstawówek i gimnazjum nagrody oraz gratulacje odebrali podczas zakończeń roku szkolnego w swoich placówkach.

– Jesteśmy z Was dumni, godnie reprezentujecie wszystkich mieszkańców gminy. Gratulujemy Wam i cieszymy się, że ciągle się rozwijacie, odnosząc takie sukcesy. Składamy też gratulacje na ręce Waszych rodziców i opiekunów, bo zdajemy sobie sprawę, że bez ich wsparcia trudno byłoby Wam osiągać takie wyniki- pogratulował burmistrz Krystian Kosztyła.

Nagrodzeni w liczbach:

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Ścinawie: nagroda artystyczna- 1, nagrody za wyniki w nauce- 16, nagrody za osiągnięcia sportowe- 17. Imienna lista wszystkich wyróżnionych do pobrania TUTAJ

Gimnazjum Publiczne im. Mikołaja Kopernika w Ścinawie: nagrody artystyczne- 2, nagrody za wyniki w nauce- 8, nagrody za osiągnięcia sportowe- 14. Imienna lista wszystkich wyróżnionych do pobrania TUTAJ

Szkoły średnie: nagrody za wyniki w nauce- 25, nagrody za osiągnięcia sportowe- 8. Imienna lista wszystkich wyróżnionych do pobrania TUTAJ

Nagrodę za osiągnięcia sportowe otrzymał także Artur Trubicki.

Na specjalne wyróżnienie zasłużył uczeń ścinawskiego gimnazjum, aktualnie absolwent Karol Janic, który miniony rok szkolny zakończył ze średnią ocen 6,0!

Uczniowie, którzy osiągnęli odpowiednie sukcesy, by ubiegać się o stypendia, proszeni są o złożenie wymaganych dokumentów w urzędzie. Mają na to czas do 20 listopada 2018 roku. W październiku nagrodzona zostanie kolejna grupa uzdolnionych mieszkańców gminy, głównie studentów.

Przydatne dokumenty do pobrania:

Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego:

Zdjęcia z wręczenia stypendiów i nagród w ścinawskim ratuszu: